Prima pagină » Gigi Becali a decis. Patru jucători de la FCSB, out

Gigi Becali a decis. Patru jucători de la FCSB, out

by Salut Timisoara
0 comments



FCSB a anunțat plecarea a 4 fotbaliști: Baba Alhassan (26 de ani), David Kiki (32), Mamadou Thiam (31) și Daniel Graovac (32).

„Clubul nostru le mulțumește pentru contribuție și le urează mult succes în carieră!”, se arată în comunicatul FCSB.

Kiki, Graovac, Thiam și Alhassan au plecat

Din 2024 la FCSB, David Kiki a jucat doar de 8 ori în precedentul sezon. Fundașul din Benin mai avea un an de contract.

Daniel Graovac sosise la FCSB în vara lui 2025, a jucat de 30 de ori în sezonul recent încheiat. Mihai Stoica ar fi vrut ca el să continue la echipă, dar Gigi Becali a decis să nu-i propună prelungirea.

Baba Alhassan a venit în 2024 și se știa că avea să plece. Gigi Becali anunțase din luna mai că mijlocașul ghanez urma să fie pus pe liber. Alhassan a avut 43 de apariții, în care a oferit două pase de gol, sezonul trecut.

Mamadou Thiam a stat un singur an la FCSB. Și plecarea lui fusese anunțată de Becali.





Sursă: stiripesurse.ro

You may also like

Leave a Comment