Un copil de 2 ani a fost salvat, miercuri, de jandarmi dintr-o mașină răsturnată după ce lovit alt autoturism. Accidentul s-a produs pe o stradă din Bacău, iar cei care au intervenit au fost jandarmii care erau în drum spre serviciu.
Doi jandarmi au intervenit, miercuri dimineața, pe o stradă din municipiul Bacău, unde a avut loc un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme, potrivit Mediafax.
În urma impactului, una dintre mașini s-a răsturnat, în aceasta aflându-se o femeie și copilul său în vârstă de 2 ani.
Jandarmii Grupării de Jandarmi Mobile Bacău, aflați în drum spre serviciu, au observat accidentul și au intervenit imediat pentru acordarea de sprijin, apelând și numărul unic de urgență 112.
Copilul a fost scos pe geam de către jandarmi
Deoarece portierele erau blocate, unul dintre jandarmi a pătruns în interior prin geamul șoferului, a ajuns la copil, i-a desfăcut centura de siguranță și l-a extras din autoturism.
De asemenea, jandarmii au rămas permanent în legătură cu mama copilului, care se afla în stare de șoc.
Copilul a fost preluat de echipajele medicale și transportat la spital pentru îngrijiri de specialitate.
Sursă: stiripesurse.ro
