Prima pagină » Peste 100 de absolvenți de gimnaziu au ‘chiulit’ de la Evaluarea Națională, în Timiș

Peste 100 de absolvenți de gimnaziu au ‘chiulit’ de la Evaluarea Națională, în Timiș

by Salut Timisoara
0 comments


TIMIȘOARA. La prima probă din cadul Evaluării Naționale, cea de Limba și Literatura Română, peste 100 de absolvenți de clasa a VIII-a au lipsit, potrivit datelor prezentate de Inspectoratul Școlar.

CITEȘTE ȘI: Se apropie de 75% realizare lucrările pe cel mai avansat tronson din magistrala CFR care se modernizează în vestul României. Ultimele imagini de pe calea ferată Lugoj – Timișoara. VIDEO

S-au înscris la Evaluarea Națională 5.210 absolvenți, iar dintre aceștia, 5.079 s-au prezentat la prima probă, cea de luni.

Potrivit ISJ Timiș, 131 de elevi au absentat de la Evaluarea Națională.

Niciun candidat nu a fost eliminat din examen.

Miercuri, în 24 iunie va avea loc următoarea probă, la Matematică, la Evaluarea Națională.

Foto: Arhivă

***

Mai multe găsiți pe pagina noastră de Facebook opiniatimisoarei.ro!

Dacă ați fost martorii unui eveniment sau ai unei situații neobișnuite care ar putea deveni subiect de știre, contactați-ne la [email protected],  pe FB sau pe contul nostru de Instagram!

CITESTE SI: Afli primul tot ceea ce se intampla cu adevarat important in Timisoara si in regiune cu Aplicatia de stiri Opinia Timisoarei. 3 tipuri de alerte te tin mereu conectat la evenimente. Descarca gratuit Aplicatia OT aici!

Informatiile publicate de opiniatimisoarei.ro pot fi preluate de alte publicatii online doar in limita a 500 de caractere si cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la aceasta regula constituie o incalcare a Legii 8/1996 privind drepturile de autor si va fi tratata ca atare.





Source link

You may also like

Leave a Comment