Prima pagină » Bebeluș de 4 luni, încuiat din greșeală într-o mașină, salvat de un jandarm aflat în timpul liber: La peste 30 de grade situația putea deveni rapid periculoasă

Bebeluș de 4 luni, încuiat din greșeală într-o mașină, salvat de un jandarm aflat în timpul liber: La peste 30 de grade situația putea deveni rapid periculoasă

by Salut Timisoara
0 comments



Un copil de 4 luni a rămas încuiat, joi, într-o maşină în Alba Iulia, după ce sistemul de închidere al autoturismului s-a activat accidental cu cheile în interior.

„Situaţia a fost observată de un jandarm, aflat în timpul liber. Având în vedere temperatura de peste 30°C şi faptul că sistemul de climatizare nu mai funcţiona, acesta a acţionat imediat, a transmis, joi, Jandarmeria Română via News.

Jandarmul a spart un geam al autoturismului şi a reuşit să scoată copilul în siguranţă.

Jandarmii transmit o serie de recomandări:

Nu lăsaţi niciodată copiii sau animalele de companie singure în maşină, nici măcar pentru câteva minute.

La temperaturi ridicate, interiorul unui autoturism se poate transforma rapid într-un mediu periculos.

Verificaţi întotdeauna dacă aveţi cheile asupra dumneavoastră înainte de a închide portierele.

Dacă observaţi un copil sau un animal aflat în pericol într-un vehicul, apelaţi de urgenţă 112.





Sursă: stiripesurse.ro

You may also like

Leave a Comment