Florin Prunea a vorbit, în cadrul unei emisiuni, despre întâlnirea pe care a avut-o de curând cu Dan Petrescu. Antrenorul a avut probleme grave de sănătate pe care se pare că le-a depășit cu bine. Acum își dorește să revină cât mai repede la muncă.
Dan Petrescu a primit un diagnostic crunt, iar în august 2025a fost nevoit să o părăsească pe CFR Cluj pentru a se concentra pe tratament, iar apoi pe recuperare.
Florin Prunea, despre întâlnirea cu Petrescu
Fostul portar a dezvăluit că s-a întâlnit cu Dan Petrescu la o terasă din Mamaia. Prunea spune că momentul l-a emoționat foarte tare.
”M-am întâlnit cu cineva, nu cred că se supără pe mine dacă spun. Nici nu-ți trece prin cap cu cine m-am întâlnit. Ca să-ți dau un indiciu, mi-au dat lacrimile. L-am luat în brațe, jur că mi-au dat lacrimile. Emoție multă. Așa de bine mi-a părut că l-am văzut, că nu l-am văzut de mult. (n.r. Gata, știu, cu Dan Petrescu te-ai văzut!) Da! Băi, eram cu spatele, eram la cârciumă și îmi spune prietenul cu care eram eu: băi, vezi că vine Petrescu! Băi, și când mă întorc, era chiar în stânga, lângă masa mea. Când m-am întors și l-am văzut, i-am sărit în brațe, pe cuvântul meu de onoare. Am început să plâng, fratelo! Arată bine, bine”, a spus Florin Prunea pentru iAMsport.
„Ghici ce făcea el la masă?”
Prunea spune că Petrescu arăta foarte bine și că nu și-a pierdut deloc pasiunea pentru fotbal. Avea la el o tabletă pentru a urmări meciuri.
”Știți, mă, ce-a făcut? Am stat puțin de vorbă cu el și după aia s-a dus la masă. Ghici ce făcea el la masă? A deschis ditamai tableta și se uita la fotbal. Și-i zic: băi, dar tu ești sănătos la cap? Păi, ce vrei să fac? Cred că cu fiică-sa era și cu încă doi prieteni. Este bine fizic, foarte bine. Mi-a zis că pleacă pe-afară, că mai are puțin din tratament. Așa m-am emoționat, mi-au dat lacrimile”, a mai povestit Florin Prunea.
Sursă: stiripesurse.ro
