Prima pagină » Gabriela Ruse, eliminată în turul doi pe tabloul de dublu

Gabriela Ruse, eliminată în turul doi pe tabloul de dublu

by Salut Timisoara
0 comments

Eliminarea Perechii Ruse/Kostyuk

Perechea formată din Gabriela Ruse și Marta Kostyuk (România/Ucraina) a fost eliminată, vineri, în turul secund al probei de dublu din cadrul turneului de grand slam de la Wimbledon, conform news.ro.

Învinsă de Cap de Serie

Ruse și partenera sa au fost înfrânte de echipa Su-Wei Hsieh și Jelena Ostapenko (Taiwan/Letonia), care erau cap de serie numărul 4, cu scorul de 5-7, 6-2, 6-2.

Durata Meciului

Meciul a avut o durată de două ore și un minut, în care cele două perechi au demonstrat un joc competitiv intens.

Participarea la Simplu

Gabriela Ruse a luat parte și la proba de simplu la Wimbledon. În primul tur, însă, ea a avut ghinionul de a se confrunta cu favorita numărul 6, Madison Keys, rezultatul fiind o înfrângere, cu scorul de 7-6 (4), 5-7, 5-7.

You may also like

Leave a Comment