Eliminarea Perechii Ruse/Kostyuk
Perechea formată din Gabriela Ruse și Marta Kostyuk (România/Ucraina) a fost eliminată, vineri, în turul secund al probei de dublu din cadrul turneului de grand slam de la Wimbledon, conform news.ro.
Învinsă de Cap de Serie
Ruse și partenera sa au fost înfrânte de echipa Su-Wei Hsieh și Jelena Ostapenko (Taiwan/Letonia), care erau cap de serie numărul 4, cu scorul de 5-7, 6-2, 6-2.
Durata Meciului
Meciul a avut o durată de două ore și un minut, în care cele două perechi au demonstrat un joc competitiv intens.
Participarea la Simplu
Gabriela Ruse a luat parte și la proba de simplu la Wimbledon. În primul tur, însă, ea a avut ghinionul de a se confrunta cu favorita numărul 6, Madison Keys, rezultatul fiind o înfrângere, cu scorul de 7-6 (4), 5-7, 5-7.
